MICKUS ADOLFAS ANTANAS (1937–2014)

Adolfas Antanas Mickus

Sportininkas, futbolo treneris. Gimė 1937 m. birželio 17 dieną.
1960 m. baigė KKI ir buvo paskirtas į Kauno „Bangos“ futbolo meistrų komandą, kurioje rungtyniavo vieną sezoną.
Nuo 1961 m. pradėjo dirbti su šios ekipos jaunučių ir jaunių grupėmis.
1962 m. Kauno „Bangos“ jaunių komanda (faktiškai Lietuvos jaunių rinktinė), kurios treneriu buvo A. Mickus, SSRS jaunių čempionato finalinėse varžybose Kremenčiugo mieste (Ukraina) iškovojo garbingą III-ją vietą. Šioje komandoje rungtyniavo, o vėliau tapo garsiais futbolininkais V. Žitkus, G. Kalėdinskas, B. Zelkevičius ir kt.
1963 m. dėl finansinių sunkumų panaikinus „Bangos“ meistrų komandą, Adolfas perėjo į Kauno „Inkaro“ sporto klubą. Su šiuo klubu du kartus tapo Lietuvos čempionais ir vieną kartą (1965 m.) „Tiesos“ taurės laimėtojais. Jaunių komanda, kuriai vadovavo A. Mickus tapo čempionais.
1968 m. buvo pakviestas dėstyti į KKI žaidimų katedrą, kurioje dirbo iki 1980 m.
Nuo 1990 m. pradėjo dirbti Klaipėdos futbolo mokykloje direktoriaus pavaduotoju ugdymui. Kitais metais paskirtas mokyklos direktoriumi, juo dirbo iki 2002 m.
Darnus, aukštos kvalifikacijos Futbolo mokyklos trenerių kolektyvas pasiekė daug gerų rezultatų – iškovojo daug pergalių mažojo futbolo, jaunučių ir jaunių čempionatuose, jaunių ir jaunimo žaidynėse.
Dėl pensijinio amžiaus ir pasibaigus kadencijai, ir toliau sėkmingai dirbo futbolo labui – buvo vienu iš mergaičių futbolo pradininkų Klaipėdoje. 2003 m. jo vadovaujama Klaipėdos rinktinė tapo Lietuvos mergaičių pirmenybių čempione.
Mirė 2014 m. birželio 25 d. Klaipėdoje.