KUOLA VALDAS (1954–2021)

Valdas Kuola

Gydytojas, gastroenetrologas. Gimė 1954 m. Zarasų rajone.
1980 m. baigęs Kauno medicinos institutą, jis 1981–1988 m. laivo gydytoju dirbo laivuose „Suvalkija“, „Aukštaitija“, „Seda“, „M. K. Čiurlionis“, „Šapošnikov“, „Jakob Smuškevič“.
Pirmoji pažintis su jūra ir užsieniu buvo keturių mėnesių gydytojo darbas remonto pamaininėje komandoje Senegalo sostinėje Dakare. Čia nutiko atmintin labiausiai įsirėžęs įvykis. Jauną, ką tik institutą baigusį gydytoją apie antrą valandą nakties pažadino laivo vyriausiasis kapitono padėjėjas, tarstelėjo, kad reikia padėti iš kažkurio laivo atgabentam komisarui (taip vadino kapitonų padėjėjus politiniams reikalams). Jam įdūrusi pavojinga žuvis – rajožuvė.
1993–1994 m. V. Kuolui septynis su puse mėnesio teko dirbti Lietuvos jūrų laivininkystės laive „Kapitonas Stulpinas“. Jis plukdė krovinius užsakomaisiais reisais tarp Europos ir Šiaurės Amerikos. Būdavo įprasta, kad iš Švedijos gabeno metalus, rūdas, o iš JAV ir Kanados į Europą – grūdus.
Vėliau, baigęs klinikinę ordinatūrą, dirbo gydytoju Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje, vėliau – gydytoju gastroenterologu diagnostikos skyriuose. Sukaupęs didžiulę patirtį dirbdamas laivo gydytoju, Valdas aktyviai prisidėjo steigiant ligoninėje Jūros medicinos poskyrį, beveik 20 metų buvo jūrininkų medicininės komisijos pirmininku.
V. Kuola buvo principingas ir reiklus kolegoms, smulkmeniškas ir nepaprastai mylintis pacientus. Neskaičiuojantis darbo valandų, savaitgalių. Visada dėmesingas, susikaupęs, puikios atminties, net be įrašų medicinos dokumentuose prisimenantis pacientų ligas bei jų eigą. Jūrininkų ligoninėje dirbo apie 40 metų.
Mirė 2021 m. sausio 12 d. Klaipėdoje nuo Covid-19 ligos.