
Verslininkas, prekybininkas. Gimė 1796 m. balandžio 14 d. Ragainėje, pirklio šeimoje. Jis buvo vyriausias sūnus, tačiau savo verslą pradėjo savarankiškai tuomet Klaipėdoje (Memelyje). 1822 m. J. G. Gerlachas įkūrė medienos firmą.
J. G. Gerlacho medienos uostas buvo tuoj pat už Celiuliozės fabriko. Uosto akvatorijoje buvo laikomi sieliai. Šiaurinėje dalyje buvo pastatytas medinis pakrovimo tiltas prie kurio buvo pjautos medienos sandėlis. Garo varoma lentpjūvė su kaminu buvo aukščiau pakrantėje prie pakrovimo tilto. Laivai švartuodavosi prie tilto galo ir čia juos pakraudavo pjauta mediena. J. G. Gerlachas turėjo savo laivų. 1860 m. burinį laivyną sudarė 8 medienai gabenti pritaikyti barkai: „Aeolus“, „Juno“, „Emma-Johanna“, garsioji„Minerva“, „Najade“, „Eleonora“ ir žmonos vardu pavadintas „Charlotte“.
J. G. Gerlacho firma turėjo ir du garo varomus vilkikus, kuriais buksyruodavo sielių vilkstines iš Nemuno į Klaipėdą Karaliaus Vilhelmo kanalu. 1875 m. firma įsigijo Karaliaučiuje statytą vilkiką „Einigkeit“ ir pirmoji pradėjo sielių vilkimą į Klaipėdą kanalu. 1889 m. firma iš Dancigo įsigijo dar vieną vilkiką „Triton“. Įmonės nuosavos pakrantės ilgis siekė 561 m., teritoriją sudarė 734 arai žemės ir 530 arų medienos uosto akvatorijos. J. G. Gerlachas įmonei vadovavo daugiau nei keturis dešimtmečius. Raidės J. G. G. išspaustos ant medienos gaminių buvo kokybės ženklas. 1865 m. J. G. Gerlachas mirė. Jo verslą perėmė du jo sūnūs Heinrich’as ir Hermann’as bei anksti mirusio vyriausiojo sūnaus sūnus John Eduard Gerlach. 1870 m. jie iš naujo užregistravo firmą „J. G. Gerlach“.
Turtinga Gerlachų šeima ypač daug nusipelnė Klaipėdai. Ir šiandien dažnai minimas jų vardas. Iki šių dienų išlikę jų du pastatai Herkaus Manto gatvėje daugiau nei šimtą metų puošiamiestą.
Mirė 1865 m. gruodžio 20 d. Mėmelyje.