GENYTĖ IRENA (1948–2018)

Irena Genytė

Gydytoja. Gimė 1948 m. liepos 6 d. gausioje Genių šeimoje, apsupta 3 brolių ir 2 seserų. Kasdieninės duonos trūko visiems tuo laikotarpiu, bet meilės, rūpesčio, supratimo ir tikėjimo buvo pilni Genių namai. Baigusi Vainuto vidurinę mokyklą Irena ryžtingai siekė savo tikslo tapti gydytoja. Po ilgų studijų metų Kauno medicinos institute, 1974 m. didžiavosi įgytu gydytojo diplomu.
Tais pačiais metais jauna ir ambicinga medikė atvyko į Klaipėdą ir pradėjo dirbti vaikų ligų gydytoja. Vėliau buvo pakviesta Klaipėdos savivaldybės Sveikatos skyrių, kur į gydytojo profesiją teko pažvelgti iš vadybinių perspektyvų.
1992 m. pradėjo vadovauti Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namams. 19 metų meilės, rūpesčio ir atsidavimo buvo skirta tėvų globos netekusiems vaikams. Puikios ne tik medicininės, bet ir vadybinės žinios padėjo įstaigai pritraukti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rėmėjus, siekiant pagerinti vaikų gyvenimo kokybę. Besąlygiškas atsidavimas padėjo vaikams grįžti į savo šeimas bei rasti laimę globėjų ar įtėvių šeimose. Ji visada buvo atsidavimo darbui ir profesionalumo pavyzdys savo kolegoms.
Besirūpindama vaikais Ji atrado gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę globojant mergaitę. Motinystė ir atsidavimas šeimai buvo pamatinės I. Genytės vertybės. Gebėjimas suburti artimuosius, apdovanoti juos dėmesiu, rūpesčiu ir meile leido šalia esantiems jaustis svarbia jos gyvenimo dalimi.
Mirė 2018 m. kovo 24 dieną Klaipėdoje. Palaidota Vainute.